Казка про страх і кокос

image_50870

Молодий кокос ріс на пальмі і тремтів так, що тряслися гілки. Поруч з ним росли його брати – молоді кокоси в зеленій лискучій шкірці. Вони з подивом поглядали на тремтячий кокос і дивувалися. А він просто боявся. Боявся звалитися з гілки і розбитися об гострий край басейну. Адже він такий гарний і пружний, а коли виросте, стане великим деревом – стане пальмою.

Вечір змінювався на ніч, сонце сходило і заходило, а кокос все тремтів. І якось пізно увечері люди внизу підвісили під кокосові пальми сіті. І зрадів молодий кокос – тепер він у безпеці і йому вже не було страшно. І він уже не тремтів, лякаючи своїх братів. І хіба що вночі, коли він спав, він все ще боявся і інколи дрижав. А вранці він вмивався росою і з першими променями сонця гордо дивився на плаваючих внизу людей і йому здавалося, що всі вони ним милуються і захоплюються – ах, який гарний кокос в яскравих променях вранішнього сонця. І тільки про одне тривожився – що не виросте з нього пальми. Він бачив як з сусіднього дерева знімали кокоси, а потім розрізали і пили молоко. Але кокос твердо вирішив, що він виросте і перетвориться на красиву пальму. Всі над ним сміялися, а він знову тремтів – тепер від думки, що його розріжуть, вип’ють і він не зможе прорости.

Але якось налетів ураган, і змітаючи все на своєму шляху, розхитав пальми навколо басейну. Зелені ще кокоси трималися міцно і тільки полохливий кокос відірвався від гілки – він так багато і довго тремтів, що його гілочка стала зовсім слабкою. Ураган закружляв його у вихорі і кокос затанцював разом з ним.

– Нехай я впаду і розіб’юся, зате мене ніхто не вип’є, – радісно подумав горішок.

Але він не розбився – товста глянцева шкіра захистила кокос. Коли вітер стих, кокос опинився на землі. Він був цілий і неушкоджений, тільки трохи присипаний сміттям. І після першого ж дощу в ньому прокинулися якісь сили, які розсунули шкаралупу, проклюнулися маленьким корінцем і поки ще слабеньким вершком.

І він був дуже вдячний за той страх, який витончував його гілочку,  дозволив плоду відірватися від пальми і уникнути незавидної долі бути випитим. Завдяки страху кокосу вдалося стати іншим. Стати тим, ким давно хотів бути. Стати пальмою.